Pierwsze spotkanie rewanżowe.

W dniu dzisiejszym nasza drużyna rozegrała mecz z Serce Falenica. Mecz rozpoczął się dość spokojnie, jakby od początku kontrolowany przez naszych graczy. Nasi zawodnicy atakują bramkę przeciwnika zamykając grę na połowie przeciwnika. Pierwsze 3-4 minuty meczu i już mamy kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Niestety nie udaje nam się postawić kropki nad "i" i wpakować piłki do siatki rywali. Mamy 5-tą minutę meczu i ponowny atak z naszej strony zostaje przerwany. Długim podaniem gra zostaje przeniesiona na naszą połowę. Nasi obrońcy, do tego momentu praktycznie bezrobotni , jakby zaspali i nie zdołali przerwać tej akcji. Do piłki dochodzi napastnik Serca i wychodzi sam na sam z bramkarzem. Karol robi co może, ale niestety tracimy gola. Chociaż to my kontrolujemy spotkanie, pierwszą bramkę zdobywa przeciwnik. Musimy uważać, ich kontry mogą być niebezpieczne! Widać, ze nasza drużyna nie zniechęciła się, swoimi atakami nęka bramkarza przeciwników. Następuje wrzutka w pole karne i piłka trafia prosto pod nogi Kacpra Glegoła. Ten przyjmuje i uderza piłkę tuż obok bramkarza. Mamy wyrównanie w 5 minucie 1:1. Fala radości przelewa się przez "stadion". Zawodnicy i kibice dają ujście emocjom! Ale wracamy do gry. Piękna akacja trójkowa Klaudii Tucholskiej, Piotra Krzysika i Igora Jabłońskiego zakończona strzałem na bramkę, niestety minimalnie niecelnym. Igor jest dzisiaj wyróżniającym się zawodnikiem w liniipomocy, bardzo dużo widzi i świetnie dzieli piłką! Niemal wszystkie groźniejsze sytuacje zaczynają się od jego podań! Gra jakby zatrzymała się na połowie przeciwników, tylko sporadyczne kontrataki przechodzą na naszą stronę. Gościeprzecinają naszą akcje, i następuje niemalże kopia pierwszej bramki. Uśpili naszą obronę, szybka kontra wychodzą po raz kolejny na prowadzenie! Nie załamujemy się i gramy dalej!Kolejna akcja z prawej strony i futbolówkę pod nogi dostaje ponownieKacper Glegoła, który jak rasowy napastnikkończy akcje. W 14 minucie mamy 2:2!. Falenica w kontrataku!Piotr Krzysik wyłuskuje piłkę spod nóg przeciwnika,Piotr jest chyba najbardziej walecznym piłkarzem w naszej drużynie w dniu dzisiejszym. Pomimo niedużego wzrostu ma wielkie serce do gry i nie odpuszcza żadnych piłek! Podaje do Igora. Ten zagrywa Oskarowi, jeden zwód, drugie uderzenie na bramkę. Mamy 3:2! Bramkarz przeciwników mógł się zachować przy tej sytuacji dużo lepiej. Ale to jest nieważne, ważne że to my prowadzimy już 3:2! Arbiter kończy pierwszą kwartę. Zmiana składu w naszej drużynie i zaczynamy. Na początku gra jakby spowolniła, nowowprowadzony skład powoli się rozgrzewa,zyskująwiarę w siebie, co widać w ich coraz śmielszych poczynaniach. Akcja z lewej strony. Dryblingiem popisuje się Maciej Lewicki (ależ piłka trzyma się mu nogi!) Podaje piłkę do Jakuba Pietrzeli, a ten kończy akcję zdobywając bramkę w 20 minucie 4:2! Falenica rozpoczyna od środka boiska. Dwa podania i przechwytujemy piłkę. Akcję rozpoczyna Maciek Lewicki podając do MichałaLameckiego. Objeżdża obrońcę i podaje z powrotem do Maćka, a ten wiedział już , co ma z tym robić. Mamy 5:2! Goście całkowicie zdezorientowani nie mogą się odnaleźć na boisku. Ursus nie odpuszcza nawet na minutę. Goście są w poważnych tarapatach. Kolejna akcja rozpoczyna się z prawej strony i piłkę dostaje Jakub Pietrzela. Decyduje się na strzał, który niestety zostaje zablokowany. Na szczęscie w pogotowiu jest Michał Lamecki, jak rasowa 9-ka na boisku! Jest dokładnie tam, gdzie powinien być i pakuje piłkę do siatki. Na zegarze 26 minuta spotkania, a na tablicy 6:2! Bramkarz Falenicy nie ma dzisiaj najlepszego dnia. Ponownie od środka zaczynają goście. Podanie przecina Wiktor Szewczyk i popisuje się koronkową akcja. Szkoda, że nie zostało to wykończone! Gramy dalej, Maciej Lewicki i Michał Lamecki brylują dzisiaj w ataku , rozumiejąc się bez słów. Doskonała wymiana podań! Przeciwnicywyprowadzają piłkę na naszą połowę. To dzisiaj rzadkość, ale na posterunku Adam Garstka, przejmuje piłkę podciąga kilka metrów i podaje do Michała Lameckiego, a ten w 30 minucie po raz drugi wpisuje się na listę strzelców. Mamy 7:2. Koniec drugiej kwarty, Trener ponownie zmienia skład. Nasi zawodnicy już na boisku. Widać, ze wciąż im mało i mają ochotę na więcej bramek. Zaczynamy 3cią kwartę od razu od wysokiego pressingu. Zawodnicy Serca zostają całkowicie zdominowani i zepchnięci do szyków obronnych. Nieustanne ataki zostają zwieńczone sukcesem w 32 minucie Andrzej Romsicki po indywidualnym rajdzie umieszcza futbolówkę w bramce 8:2. Falenica wznawia grę szybkieprzejęcie i nawiązujemy kolejna akcje, widać już zdenerwowanie na twarzy przeciwników, co znajduje ujście w 34 minucie obrońca gości brzydko fauluje naszego zawodnika. Do rzutu wolnego podbiega Klaudia ustawia piłkę i uderza na bramkę. W trakcie lotu piłkę dokłada do niej nogę Andrzej Romsicki zmieniając tor lotu piłki i myląc kompletnie bramkarza. Mamy 9:2 a Andrzej zdobywa swoją drugą bramkę w przeciągu 2 minut.Michał Lamecki czuje dzisiaj moc, przejmuje piłkę podaje do Andrzeja, ten ponownie do Michała. Michał wypatrzył Oliwiera Szymańskiego w polu karnym podał mu prostopadle a ten, bez żadnej litości umieszcza piłkę w siatce mamy 10:2. Wyraźnie widać, że wszyscy nasizawodnicy mają dziś ochotę strzelić gola, nawet Karol Gręda wychodzi na środek boiska. Wysoki pressing przynosi rezultaty tym razem piękną akcją dwójkową popisali się Oskar Kolanica i Piotr Krzysik wielka szkoda, że piłka nie wpadła do bramki. Małe rozprężenie w naszych liniach defensywnych, chyba poczuliśmy się zbyt pewnie! Falenica rozpoczyna kontratak, na szczęście doskonała interwencja popisuje się Karol Gręda to była imponująca interwencja, tylko dzięki niemu nie tracimy gola! coś złego dzieje się wnaszej defensywie Falenica ponownie przeprowadzą szybką akcje, z bramki wychodzi Karol który po raz drugi w zaledwie 3 minuty ratuje nas przed utratą bramki! Arbiter kończy trzecią kwartę. Rozpoczynamy ostatnią cześć spotkania. Trener Hubert ponownie zmienił skład, widać ze daje pograć wszystkim po równo. Goście wzięli się do roboty, tym razem nieprzepisowo powstrzymujemy atak przeciwnika i to oni mają rzut wolny. Ułożenie piłki strzał, na szczęście Eryk Miszczak na posterunku i łapię piłkę! Teraz gra ponownie przeniosła się na stronę przeciwnika, mamy rzut różny, podanie do Adriana Kapelko ten dokonuje próby wrzucenia piłki w pole bramkowe i o mały włos nie przelobował by bramkarza! Brawo dobry pomysł! Nasz atak nie ustaje, Michał strzela i tylko doskonała interwencja bramkarza przeciwników ratuje ich od utraty bramki! Falenica powoli zdobywa pole i przemieszcza sięw stronę naszej bramki, nasi zawodnicy już czują smak zwycięstwa i chyba za bardzo oddają pola przeciwnikowi. Zmasowany atak Falenicy, uderzenie na bramkę na szczęście Eryk odbija piłkę! Niestety żaden z naszych obrońców nie przejął piłki, mamy dobitkę i po raz kolejny Eryk ratuje sytuacje piąstkując piłkę! Piłka wpada wprost pod nogi przeciwnika ten dobija po raz trzeci, tym razem Eryk pomimo efektownej parady kapituluje. Budujemy atak pozycyjny, Jakub podaje do Maćka ten z pierwszej do Michała., Michał mija zawodnika strzela i mamy 11ego gola w 57 minucie! To druga bramka Michała w tym meczu! Falenica zaczyna od środka, bardzo szybkie przejecie i kontratak z naszej strony, tym razem swoich szans spróbował Aleksander Gwardecki, pomimo bardzo mocnego uderzenia piłka o centymetry mija bramkę przeciwnika! Brawa za tą akcje! Już chyba nic się nie zmieni, sędzia spogląda na zegarek, to już chyba koniec. Tak! Arbiter gwiżdże i tym samym kończy to spotkanie. Nasza drużyna grała dzisiaj naprawdę dobrze, to mogło się podobać! Gratulujemy!